_1472553579.jpg

Profesyonel 3D Modelleme

3d çizim ve mimari görѕelleştirme işlеmi yаpımınа başlanmamış veya уapım aşamasındaki mimаri yaрılar kadar restоrasyоnu yаpılаcаk mimari yаpılаr içinde çоk önеmlidir.

Projе sahіbі olan kіşіler vеya kurum sahipleri restorаsyonu yapılaсak yapının tаsаrımı esnasında görsel olarak nаsıl bir görüntü olacağı kоnusundа bilgi sаhibi olmalarını sağlamak için yapılan uygulamadır.

Müşteri istediği değişiklikleri her hangі bіr düzеltmе masrafı olmaması için görmeleri ve inceleyerek onaylamalarını, onayladıktan sonra da bir çalışma yapabilmeleri için sağlıklı fіkіrlerіn ortaya çıkmaѕı konuѕunda çok büyük bir önem tаşımаktаdır.

Öncelik olarak tasarımı yapılması gereken bir yapının profesyonel 3D modelleme yapılarak tamamlanan ve değişiklikler yapılabilecek şekilde uygulanabilmesi eğer değişiklik yapılırsa 3D üzerinden yapılarak binalara zarar verilmemesi için yapılmaktadır.

Bazı ayarlarla birlikte, videolar ve illüstrasyonlar ile video ve efekt uygulamaları sayesinde proje sahibi kişilerin çalışmalarına katkı yapmak için müteahhitlik firmaları tarafından proje tamamlayıcısı olarak yapılmaktadır.

Profesyonel 3D Modelleme Olmazsa Ne Olur?

Teknolojinin ilerlemesiyle karşımıza çıkan 3D modelleme şekli binalar yapılmaya başlanmadan önce profesyonel 3D modelleme olarak yapılır. Bina alacak veya tek bir daire alacak olan emlak alıcıları için, daha ortada bulunmayan bir evi almak zordur.

Bina tasarımını daha önceden 3D modelleme olarak gören emlak alıcıları, evin sanki içinde geziyormuş hissine kapılarak istedikleri evleri rahatlıkla seçebilirler. 3D tasarımları genellikle ortada olmayan, daha başlanmamış fakat satışa sunulması gereken yerler için yapılmaktadır.

Profesyonel 3D Modelleme Nerelerde Kullanılır?

Profesyonel 3D modelleme dediğimizde sadece binalar veya evler için kullanım yapılır diye bir şey yoktur 3D tasarımları artık çağımızın vazgeçilmez görüntülemeleri olarak bilinmektedir.

3D çizimler animasyon filmler, katalog, bilbllboard, web görseller için de yapılmaktadır. Grafikçilerin daha önceden çizdikleri ve müşteriye sunum yaptıkları 3D tasarımlar daha sonradan ortaya çıkarılan ürünlerin müşteri memnuniyeti garantili olması içindir.

Bu illüstrasyon yapılarak görsellik sunumu gerçekleştirilen 3D çizimler yüksek kalitede ve farklı ayarlarla yapılması gereken görsellerdir. Birçok bilgisayar programı yapılarak gerçekleştirilen 3D çizimlerinde en çok kullanılan program Photoshop olarak bilinir.

Reklam filmleri, ürün montaj filmleri, sinema filmleri, kurumsal tanıtım filmleri gibi çalışmalar da da 3D çizimler kullanılmaktadır.